۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
مانور آتش سوزي و تخليه اضطراري در بيمارستان پيمانيه جهرم
مانور آتش سوزي و تخليه اضطراري در بيمارستان پيمانيه جهرم برگزار شد
حريق و تخليه اضطراري با سناريوي از پيش تعيين شده به منظور كسب آمادگي پرسنل جهت مقابله با شرايط اضطراري با همكاري و هماهنگي اكيپ اجرايي آتش نشاني مستقر در بيمارستان پيمانيه جهرم برگزار شد.

حريق و تخليه اضطراري با سناريوي از پيش تعيين شده به منظور كسب آمادگي پرسنل جهت مقابله با شرايط اضطراري با همكاري و هماهنگي اكيپ اجرايي آتش نشاني مستقر در بيمارستان پيمانيه جهرم برگزار شد.
پيش از برگزاري مانور، اطلاع رساني به افراد حاضر در بيمارستان از طريق پيج به منظور پيشگيري از ايجاد هر گونه استرس به عمل آمد.
مسئول ايمني و آتش نشاني بيمارستان اظهار داشت: اين مانور با هدف افزايش ارتباط سازماني، تمرين و فراخوان نيروها در بحران ها، هماهنگي و تعامل بين نيروهاي درون سازماني به منظور آمادگي هر چه بيشتر در مواجه با بحران هاي طبيعي و حوادث غير مترقبه اجرا شد.
پناه گيري صحيح در بيمارستان، حمل و انتقال مصدومان، آموزش پرسنل قبل از برگزاري مانور تخليه امن اضطراري و همچنين انجام عمليات امداد و نجات از اقدامات اجرايي اين طرح بود.
مسئول ايمني و آتش نشاني بيمارستان پيمانيه جهرم تاكيد كرد: با توجه به امكان بروز حوادث غير مترقبه انجام چنين مانور هايي براي آمادگي هر چه بيشتر كاركنان و سازمان هاي امدادي به منظور پيشگيري و كاهش خسارات و تلفات احتمالي الزامي است.
اين مانور به دنبال آتش سوزي فرضي در بخش جراحي بيمارستان و درخواست منشي بخش جهت اعلام كد آتش سوزي به مركز تلفن و اعلام كد مربوطه توسط اپراتور مركز تلفن آغاز شد.
سوپروايزر، مسئول هماهنگي امور آتش نشاني بيمارستان،كاركنان تاسيسات و رابطين آتش نشاني،نگهباني و...در محل حادثه حاضر شدند و بر اساس سناريوي از پيش تعيين شده نسبت به تخليه بيماران و همراهان از بخش، اطفاء حريق، تخليه دود و رسيدگي به مصدومان اقدام كردند.
در اين مانور پرسنل نحوه تخليه ايمن و سريع محل، استفاده از تجهيزات آتش نشاني و تخليه دود را تمرين كردند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
مانور اتش سوزي
 
 
تاریخ:
1396/01/23
تعداد بازدید:
218
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal